Orta Öğretimde İletişim Liseleri ve Mesleki Anadolu Teknik Liseleri Radyo-TV ve Televizyon Teknolojileri bölümlerinin tercihi Akratek Elektronik oldu. Konya M. Halil İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri prodüksiyonlarını canlı olarak üretebilecek rejilerine kavuştu. Öğrencilerin rejili çekim tekniklerini öğrenebilmeleri için alınan ürünler arasında kamera, resim masası ve kayıtçı sisteminin yanında prodüksiyon ürünleri bulunuyor. Reji amaçlı kullanılacak olan ürünlerin içeriğinde Panasonic HD SDI kamera, Panasonic resim masası, Blackmagic kayıtçı ve Datavideo interkom kullanıldı.

Kurum, öğrencilerin çeşitli prodüksiyonlar üretebilmesi için Canon DSLR kit ve Samyang Full-Frame lensleri tercih etti. Ayrıca Botai tripod ve çeşitli mikrofonları da tanıyıp kullanabilecekler. Adana ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptığı stüdyo kurulumunda Datavideo ve Blackmagic ürünlerini tercih etti. Resim masası olarak Datavideo, sinyal dönüştürücü olarak Blackmagic ürünleri ile ihtiyaçlarını karşılayan kurumda öğrenciler resim masası kullanmayı öğrenecekler. Ayrıca Çep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi prodüksiyonlarında temiz ses kayıtları yapabilmek için Rode boom seti de tercihleri arasındaydı. Kurumların Akratek Elektronik’i tercih ettiği stüdyolarında öğrenciler üretecekleri içeriklerinin çekim aşamasında profesyonel ürünlerle çalışabilecek. Böylelikle sektörde pratikte de eğitimlerini aldıkları cihazları kullanabilerek konusunda uzman kamera operatörleri, görüntü yönetmenleri, ses teknisyenleri, ışık teknisyenleri, yönetmen adayı olarak bilgilerini yüksek öğrenime taşıyabilecekler.

konya-adana3

 

Konya M. Halil İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Adana ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kullanılan ürünler hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’i arayabilirsiniz.