Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileri, kurulan stüdyoda teorik eğitimlerini aldıkları çekim ve ışık teknikleri gibi konuları pratikte tecrübe edinebilecekler.

 

kemerburgaz-unv1

Akratek Elektronik tarafından kuruma teslim edilen ürünler içerisinde, stüdyo uygulamalarında kullanmak üzere JVC 4K teknolojisine sahip kamera seti bulunuyor. JVC’nin bu kamerası ile çalışma fırsatı yakalayacak öğrenciler, sektörde artık sık kullanılan 4K teknolojisinin tüm özelliklerine hakim olarak sektöre girmiş olacaklar. Kayıt kalitesi ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan 4K kaydetme özelliği bulunan Atomos 4K kayıtçı ile görüntüler yüksek kalitede 4K kaydedilebilecek. Kamera ile beraber set oluşturabilmek adına, Lanparte profesyonel omuz seti (omuz kiti, mattebox ve follow focus, batarya plate) kullanıldı. Fotoğraf çekimi tarafında ise Nikon fotoğraf makinası tercih edildi. Işık tarafında ise Dedolight Master 4’lü ışık seti terci edildi. Bunun yanında ise aktüel olarak düşük enerji tüketimi sağlayan Dynacore markasının yeni 3’lü LED ışık seti kullanıldı. Ayrıca dış çekimlerde kullanmak üzere sıcak ışık olarak da 3200K Cosmolight tercih edildi. Işık teknikleri konusunda teorik bilgi alan öğrenciler sahada da deneyim elde etmiş olacaklar. Ayrıca ses tarafında prodüksiyonlarda yüksek kalitede ses üretmek için, setlerin olmazsa olmazı olan Sennheiser Boom set bulunuyor. Stüdyoda yer alan Greenbox perde ile öğrenciler kromekey hakkında bilgi sahibi olabilecek ve yeşil perde önünde çekimler yapabilecekler. Stüdyoda kamera taşıyıcı sistemi olarak, sektörün 2 yıldır tanıdığı ve dayanaklılığına güvendiği Botai Prime 6 serisi ile Acebil Dolly tercih edildi. Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nün Akratek Elektronik’i tercih ettiği stüdyosunda, öğrenciler üretecekleri içeriklerinin çekim aşamasında profesyonel ürünlerle çalışabilecek.kemerburgaz-unv2

 

Böylelikle sektörde pratikte de eğitimlerini aldıkları cihazları kullanabilerek konusunda uzman kamera operatörleri, görüntü yönetmenleri, ses teknisyenleri, ışık teknisyenleri, yönetmen adayı olarak mezun olabilecekler. Kurum bünyesinde görevli akademisyenlerin, yüklenici firma Akratek Elektronik’in malzemeleri zamanında ve sorunsuz bir şekilde teslim etmesinden, satış sonrası desteğinden memnun kaldıklarını ifade ettiler. Proje hakkında detaylı bilgi almak için 0216291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’i arayabilirsiniz.