Akratek Elektronik, “İletişim Lisesi” referanslarına bir yenisini daha ekledi. Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kapalı zarf usulü ile yapılan ihaleyi Akratek Elektronik kazandı.Türk Telekom M.T.A.L Radyo – TV Bölümü,yapılan ihaleyle 2016-2017 eğitim öğretim döneminde öğrencilerinin prodüksiyon, stüdyo çekimleri ve kurgu atölyesinde kullanmaları için son teknoloji ürünler aldı. İhalede alınan ürünler kısaca şöyle: Öğrenciler, çekimlerde kullanmak üzere piyasada son dönemde yer edinen ve çok tutulan Panasonic AG-DVX200 4K kamerayı kullanacaklar.

diyarbakir1

 

 

 

 

Bu kameraya uygun olarak kendi stüdyo içinde ve dış çekimlerde kullanılmak üzere kurum Projib olarak Acebil Kit tercih etti.

diyarbakir2

Görüntü mikseri olarak da, bir mobil stüdyo olan Datavideo HS-2200’ü tercih ettiler. Datavideo HS-2200 hem stüdyo içi yapımlarında hem de dış çekimlerinde rahatlıkla kullanılabilen bir ürün olma özelliğini taşımaktadır. Kayıtçı olarak ise DatavideoHDR-60 HD kayıtçı verildi.

Öğrenciler fotoğraf çekimlerinde ise kendi sınıfının en kaliteli ürünlerinden biri olan Canon

EOS 5D Mark III modelini kullanacaklar. Kurgu laboratuvarında kullanılmak üzere 30 adet HP iş istasyonu da kuruma teslim edildi.

diyarbakir4

 

Kurum yetkilileri ihale ürünlerini zamanında teslim eden Akratek Elektronik firmasından, kurulum ve eğitim aşamasına varana kadar memnun kaldıklarını ifade ettiler.

 

 

Proje kapsamında kullanılan ses, ışık ve diğer ürünler ile ilgili daha fazla bilgi almak ve siz de proje hazırlarken bilgi almak isterseniz 0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’i arayabilirsiniz.