“İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü Öğrenci Stüdyo ve Reji” uygulamaları projesini kaliteyi uygun fiyatlara sunan Akratek Elektronik kazandı.

sisli

Akratek Elektronik, kurum bünyesinde bulunan Panasonic HD kameraları, Datavideo video mikser ile bütünleştirerek reji sistem kurulumunu ve eğitimini tamamladı. Bu proje kapsamında Datavideo’ya ait HD video mikser, alt yazı için KJ ürünü,ITC-100 Interkom kullanıldı. Ses mikseri olarak da 16 kanal efektli ses mikseri ve40 Watt gücünde dinleme hoparlörü kullanıldı. Ayrıca stüdyo içerisinde yayını izlemek için LG monitör (tekerlekli taşıma standı ile birlikte) kullanıldı.

sisli2

Kayıt tarafında ise Akratek Elektronik’in kendi üretimi olan Mpeg2, Avi, wmw gibien çok tercih edilen kayıt formatlarını içerisinde barındıran FOR marka ingest yazılımı kullanıldı. Video mikserden ön izleme yapabilmek (multiviewer amaçlı) için LG 43 inç monitör kullanarak profesyonel bir stüdyo kurulumu yapıldı. Stüdyo içinde kurulan wallbox uygulaması ile kablolama, kablolara numara verilmesi ve işçilik kurulumu çok düzgün olması beğeni topladı.

sisli3

Akratek Elektronik, kurulum sonrası uzman teknik servisi ile eğitim sürecini de tamamladı. Öğretim üyeleri ve öğrenciler kurulum ve eğitim sürecinden memnuniyetlerini ifade ettiler. Proje hakkında detaylı bilgi almak için0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’i arayabilirsiniz.